Αναγόρευση Luk Van Wassenhove σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ

Δευτέρα 25, Ιουνίου 2018 15:29

Ο Πρύτανης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, Καθηγητής Περικλής Α. Μήτκας και ο Πρόεδρος του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών, Αναπληρωτής Καθηγητής Παναγιώτης Γ. Σεφερλής,
σας προσκαλούν την Πέμπτη 28 Ιουνίου 2018 και ώρα 19:00 στην Αίθουσα Τελετών Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής Α.Π.Θ,  να τιμήσετε με την παρουσία σας την τελετή αναγόρευσης του Luk Van Wassenhove σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Τον έπαινο προς τον τιμώμενο θα εκφωνήσει ο Καθηγητής του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Γεώργιος Ν. Ταγαράς. Μετά την αναγόρευσή του, ο τιμώμενος θα μιλήσει με θέμα: «Humanitarian Operations: past achievements, future challenges, research opportunities»

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της εκδήλωσης και σύντομο βιογραφικό του τιμώμενου.