Απόφαση για πλήρωση μίας (1) θέσης Επίκουρου Καθηγητή του Τομέα Επιστήμης και Τεχνολογίας των Κατασκευών του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής, με γνωστικό αντικείμενο «Στατική και δυναμική των κατασκευών και αντισεισμικές εφαρμογές».

Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών
Παρασκευή 13, Φεβρουαρίου 2015 17:28

Η Ειδική Επταμελής Επιτροπή, που συγκροτήθηκε για την κρίση του κυρίου Τριαντάφυλλου Μακαρίου, Λέκτορα του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών, και του Δρ. Γεωργίου Τσιάτα, υποψηφίων για την πλήρωση μίας (1) θέσης Επίκουρου Καθηγητή του Τομέα Επιστήμης και Τεχνολογίας των Κατασκευών του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής, με γνωστικό αντικείμενο «Στατική και δυναμική των κατασκευών και αντισεισμικές εφαρμογές», στη Συνεδρίασή της, στις 13.02.2015, αποφάσισε ως εξής:
Σε σύνολο επτά (7) παρόντων μελών της, ο κύριος Τριαντάφυλλος Μακάριος έλαβε επτά (7) θετικές ψήφους ως 1ος καταλληλότερος για την κατάληψη της προκηρυχθείσας θέσης, ενώ ο κύριος Γεώργιος Τσιάτας έλαβε επτά (7) θετικές ψήφους ως 2ος καταλληλότερος για την κατάληψη της προκηρυχθείσας θέσης.
Επομένως, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 19 του Ν. 4009/2011 και της Κανονιστικής Απόφασης της Συγκλήτου του Α.Π.Θ. (Αριθμ. Συνεδρ. 2842/14.12.2011, ΦΕΚ 31Β/19.01.2012), ο κύριος Τριαντάφυλλος Μακάριος εξελίσσεται στη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή, ενώ ο κύριος Γεώργιος Τσιάτας ορίζεται 2ος καταλληλότερος για την κατάληψη της προκηρυχθείσας θέσης.