Νέα διάκριση του Τμήματος Αρχιτεκτόνων ΠΣ ΑΠΘ

Τετάρτη 27, Μαΐου 2015 16:36

Οι φοιτητές του Τμήματος Αρχιτεκτόνων ΑΠΘ Ιωάννα Τάτλη και Γεώργιος Κοντομηνάς έλαβαν  μέρος με τη διπλωματική τους εργασία με τίτλο «Atalanti's System | In Good Times and In Bad» στο διαγωνισμό διπλωματικών εργασιών "2015 UIA-PHG International Student Competition" που διοργανώθηκε στο πλαίσιο του συνεδρίου "2015 UIA-PHG Seminar & GUPHA Meeting Health for All: Cultural, Populational, Operational & Technological Influences" και πραγματοποιήθηκε στην πόλη Dalian, China, στις 23-25 Μαΐου 2015 και απέσπασαν Εύφημο Μνεία (Honorable Mention) μεταξύ άλλων 5 Βραβείων και 9 Μνειών.

Ο διαγωνισμός αυτός διοργανώθηκε από τους:

International Union of Architects-Public Health Group (UIA-PHG)

Global University Program in Healthcare Architecture (GUPHA)

China Hospital Build Exhibition & Congress (CHBEC)

Center for Health Systems & Design (CHSD)

College of Architecture

Texas A&M University

Link αποτελεσμάτων: http://www.uia-phg.org/#!results/c1bbc

Συγχαίρουμε τους φοιτητές μας για τη διάκριση που απέσπασαν και την επιβλέπουσα καθηγήτρια τους κ. Ρένα Σακελλαρίδου και τους ευχόμαστε ανώτερες διακρίσεις και στο  μέλλον.

Αρχεία:
1.jpg2,73 Mb