Πρόσκληση για την τελετή αναγόρευσης του Καθηγητή Chuanzeng Zhang σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών

Τρίτη 26, Σεπτεμβρίου 2017 10:13

Ο Πρύτανης του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Καθηγητής Περικλής Α. Μήτκας, ο Κοσμήτορας της Πολυτεχνικής Σχολής Καθηγητής Κωνσταντίνος Ε. Κατσάμπαλος και ο Πρόεδρος του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Αναπληρωτής Καθηγητής Παναγιώτης Γ. Σεφερλής, σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας την τελετή αναγόρευσης του Καθηγητή του Πανεπιστημίου Siegen Chuanzeng Zhang σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2017, ώρα 18:30 Αίθουσα Τελετών παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής Α.Π.Θ.
Τον έπαινο προς τον τιμώμενο θα εκφωνήσει ο Καθηγητής του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών Γεώργιος Σαββαΐδης.
Μετά την αναγόρευσή του, ο τιμώμενος θα πραγματοποιήσει εισήγηση με θέμα:
“Mechanics and applications of multifunctional materials and structures”

Η τελετή θα αναμεταδοθεί ζωντανά εδώ.

Αρχεία:
Zhang_prosklisi.pdf686 Kb