Εκδήλωση Υποδοχής Πρωτοετών Φοιτητών της Πολυτεχνικής Σχολής

Πέμπτη 10, Οκτωβρίου 2019 20:46

Η Πολυτεχνική Σχολή του Α.Π.Θ. καλωσορίζει τους πρωτοετείς φοιτητές της, διοργανώνοντας Εκδήλωση Υποδοχής Πρωτοετών Φοιτητών την Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019 και ώρα έναρξης 11:00 το πρωί.

Στην Εκδήλωση αυτή, οι νέοι φοιτητές μας θα έχουν τη δυνατότητα να γνωρίσουν τις δομές του Α.Π.Θ. και τις παροχές που τους προσφέρει. Παράλληλα, μέσα από την έκθεση των φοιτητικών ομάδων, συλλόγων και πρωτοβουλιών, οι οποίες δραστηριοποιούνται στην Πολυτεχνική Σχολή, θα γνωρίσουν τη ζωή και τους ανθρώπους της. Έτσι θα πάρουν εφόδια και ερεθίσματα για να γίνουν ενεργά μέλη της Σχολής και να την αισθανθούν σαν δικό τους χώρο, όπου θα αισθάνονται ελεύθεροι να εργασθούν επιστημονικά, να εκφραστούν και να δημιουργήσουν.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης :

11:00 Υποδοχή-Χαιρετισμοί

11:20 Παρουσίαση Επιτροπής Φοιτητικών Θεμάτων Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ.

11:40 Παρουσίαση Γραφείου Διασύνδεσης Α.Π.Θ.

11:55 Κέντρο Συμβουλευτικής και Ψυχολογικής υποστήριξης Α.Π.Θ.

12:10 Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων Α.Π.Θ.

12:25 Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Α.Π.Θ.

12:40 Γραφείο Συντονισμού Εθελοντών και Φοιτητικών Δράσεων Α.Π.Θ.

12:55 Κεντρική βιβλιοθήκη Α.Π.Θ.

13:10 Κεντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης Α.Π.Θ.

13:25 Σύλλογος Αποφοίτων Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ.

Περισσότερες λεπτομέρειες για την εκδήλωση υπάρχουν στο Facebook: https://www.facebook.com/events/2449751218634753/

Σύνδεσμοι αρχείων:
1) Εκδήλωση Υποδοχής Πρωτοετών Φοιτητών της Πολυτεχνικής Σχολής Αφίσα.pdf