Απόφαση για την πλήρωση θέσης μέλους Δ.Ε.Π. του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης της Πολυτεχνικής Σχολής, με γνωστικό αντικείμενο «Βιώσιμη Ανάπτυξη της Υπαίθρου και Διαχείριση Φυσικών Πόρων»

Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης
Τρίτη 20, Μαΐου 2014 11:33

Η Ειδική Επταμελής Επιτροπή, που συγκροτήθηκε για την κρίση του Λέκτορα με θητεία κ. Διονυσίου Λατινόπουλου και του Δρ. Ζαχαρία Ιωάννου, Διπλωματούχου Χημικού Μηχανικού Ε.Μ.Π., υποψηφίων για την πλήρωση μίας (1) θέσης στη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή με θητεία, του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης της Πολυτεχνικής Σχολής, με γνωστικό αντικείμενο «Βιώσιμη Ανάπτυξη της Υπαίθρου και Διαχείριση Φυσικών Πόρων», στη Συνεδρίασή της, στις 20.05.2014, αποφάσισε ως εξής:
Σε σύνολο επτά (7) παρόντων μελών της, ο κύριος Διονύσιος Λατινόπουλος έλαβε επτά (7) θετικές ψήφους ως 1ος καταλληλότερος για την κατάληψη της προκηρυχθείσας θέσης, ενώ ο κύριος Ζαχαρίας Ιωάννου, σε σύνολο πέντε (5) παρόντων μελών της, έλαβε πέντε (5) αρνητικές ψήφους ως 2ος καταλληλότερος για την κατάληψη της προκηρυχθείσας θέσης.
Επομένως, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 19 του Ν. 4009/2011 και της Κανονιστικής Απόφασης της Συγκλήτου του Α.Π.Θ. (Αριθμ. Συνεδρ. 2842/14-12-2011, ΦΕΚ 31Β/19-01-2012), ο κύριος Διονύσιος Λατινόπουλος εξελίσσεται στη βαθμίδα του Επίκουρου Καθηγητή με θητεία, ενώ δεν ορίζεται 2ος καταλληλότερος για την κατάληψη της προκηρυχθείσας θέσης.